Środa, 20 października 2021 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Untitled Document

XI Ogólnopolski Zlot Fanów Volkswagena - 
"VW MANIA 2009" 
[31 Lipec oraz 1 - 2 Sierpień 2009]

opracował Tomn

 
Podziękowania!!!

dla

Władz Pruszcza Gdańskiego za wsparcie przy organizacji
VW GROUP EVENT VWMANIA 2009.

Stowarzyszenie VW Klub Polska
TomTeam

 

Z dziennika sztabowego VW Maniaka

31 lipiec 2009

godzina 6:00
Odzywają się pierwsze alarmy w telefonach- czas wstawać! W ciągu kilku dni przygotowań, teren lotniska zmienił się z wielkiej „zielonej przestrzeni”, na miasteczko przygotowane na przyjęcie setek aut.  Ekipa szykująca się  do ostatnich przygotowań, dzieli obowiązki między sobą i rozpoczyna walkę. Ostatnie godziny mijają bardzo szybko, więc nie ma czasu na pomyłki. Trzeba sprawdzić czy wszystko jest gotowe.

Godzina 11:00
Nadszedł czas akcji promocyjnej w centrum Pruszcza Gdańskiego, którą przeprowadzimy przy współpracy z Włodarzami Miasta. Teren jaki został udostępniony, to okolica  Urzędu Miejskiego w Pruszczu Gdańskim, przy głównej arterii.
Do akcji wyruszyły demo car-y:  firmy STOPOL GROUP oraz Touran VW MANI, a za wsparcie reklamowe posłużył mobilny ekran LED. Po godzinie dzwoni telefon…Pruszcz „stoi” w korkach, przewaga aut z grupy VAG! To zwiastuje tylko jedno- o 18:00 pojawi się liczna ekipa sił sprzymierzonych. Oczywiście nasze przewidywania sprawdziły się i na drogach dojazdowych, pojawiły się setki aut czekających na wjazd.

Godzina 18:00
Ruszyli….siły porządkowe które kierowały ruchem, otrzymały wsparcie Policjantów RD w Pruszczu Gdańskim.

Godzina 21:00
Do sztabu spływają raporty z pola walki. Ekipa z bramy wytrzymała silny najazd i wpuściła ponad 800 aut, drogi dojazdowe przejezdne. Planowane działania zdały egzamin.

Godzina 22:00
Na placu znajduje się 900 aut, czas rozpoczynać zabawę pod sceną.

Piątkowe sprawozdanie
VW MANIA to nie jest święto dla wszystkich. Nie obyło się bez strat- niezadowoleni kierowcy TIR-ów mieli kilku godzinne opóźnienia. Na szczęście była to nieliczna grupa niezadowolonych kierowców. Do końca dnia na terenie Aeroklubu Gdańskiego, znajdowało się już 900 szczęśliwców z całej Polski.
Wydzielone sektory zapełniały się  kolejnymi autami. Szczęśliwi Ci, którzy wcześniej zarezerwowali sektory dla swoich grup, mając jednocześnie możliwość wynajęcia prywatnej kabiny WC   Specjalne sektory miały ekipy: VW Klub Polska, Warmia i Mazury,  Tczew i Nowy Staw, MK I Cabrio oraz Kącik MK IV.
W piątkowy wieczór społeczność którą połączyła wspólna pasja, bawiła się przy muzyce serwowanej przezDJ Omena, DJ Steve-X oraz DJ Junior. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma ochroniarska Igielski, która  dodatkowo kilkunastoma kamerami cały czas monitorowała teren zlotu. Dodatkowo, podczas tegorocznej VW MANI, wprowadzony został zakaz poruszania się samochodami po godz. 23:00 i to było dobre rozwiązanie.

Sobota 01 sierpień 6:00
Słychać  alarmy w telefonach…ale to już było! Wyjście na plac i oczom ukazuje się nie pusty kawał trawy ale prawie tysiąc aut i namiotów- tego jeszcze nie było. No dobra, szykujmy się na kolejną falę aut i liczne konkurencje sportowe, pokazy oraz konkursy.

Godzina 12:00
Spływają kolejne raporty- ekipa z bramy bez problemu wpuszcza kolejne setki aut (przecież dzień wcześniej przeszli prawdziwy chrzest bojowy),  Team z toru rozpoczyna   wyścigi na ¼ mili, pod sceną ekipa dB Drag Racing Polska prowadzi  konkursy Car Audio: dB Drag oraz Bass Race, a chłopaki z PIT STOP Gdynia prowadzą wirtualne wyścigi na symulatorach.

Godzina 15:00
Mistrz Polski Przemysław Kaczmarek wykonał pokaz Trialu motocyklowego. To były niezapomniane chwile z ewolucjami jak na zawodach skoków.

Godzina 16:00
Chłopaki z  Bydgoszczy rozpoczęli konkurs Show&Shine o puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. W tym konkursie udział wzięło kilkadziesiąt samochodów w jedenastu kategoriach. Chwilę później na torze rozpoczął się Wyścig na dochodzenie o puchar radia ESKA.

Godzina 21:00
Nadszedł czas zakończenia wszystkich konkursów i nastąpiło uroczyste rozdanie pucharów, które zaszczycił swoją obecnością zastępca burmistrza Pruszcza Gdańskiego Pan Ryszard Świlski. Wszystkim zwycięzcom nagrody ufundował Główny Partner VW MANI firma MOBIL.

Godzina 22:00
Nadszedł czas zabawy. Pięknym wsparciem dla DJ-ów, były pokazy tańca w wykonaniu tancerek z Tropikalnej Wyspy.

Sobotnie sprawozdanie
Sobota to już dzień o którym ciężko powiedzieć że można zobaczyć wszystko co się dzieje, ponieważ VW MANIA z roku na rok zapewnia coraz więcej atrakcji. W tym samym czasie odbywały się różne konkursy i każdy mógł znaleźć coś dla siebie wg upodobań. Wyścig na ¼ mili, Wyścig na dochodzenie o Puchar radia ESKA, Show&Shine o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego , konkursy car audio- dB Drag oraz Bass Race, pokazy Trialu motocyklowego w wykonaniu Mistrza Polski Przemysława Kaczmarka, turniej trialowy dla uczestników, wyścigi wirtualne  zorganizowane przez ekipę PITSTOP-u z Gdyni, konkursy towarzyszące prowadzone przez wystawców i sponsorów na własnych stoiskach i najważniejsze…auta uczestników zlotu, które zajmowały spory obszar. Nawet Korzeniowski po całym dniu chodzenia i oglądania wszystkich atrakcji, narzekałby na ból nóg. Oglądając auta śmiało można powiedzieć, że z roku na rok widać coraz więcej aut które przyciągają uwagę. Potężny nakład pracy, przemyślane modyfikacje i dbałość o szczegóły, to kilka określeń jakie śmiało można powiedzieć o autach jakie odwiedziły VW MANIE. Odwiedzając zagraniczne imprezy, możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że bardzo szybko gonimy naszych sąsiadów. Na tegorocznej VW MANI widać było również auta i ich właścicieli, którzy tworzyli wokół siebie aurę prawdziwych VW Maniaków.
Sobotni wieczór również zakończył się zabawą przy setach DJ Omena, DJ Steve-X oraz DJ Juniora i trwała do późnych godzin nocnych.

Niedziela 02 sierpień

Godzina 6:00
Usłyszeliśmy budzik- czas wstać do walki w ostatnim dniu zlotu.

Godzina 11:30
Rozpoczynamy konkursy na torze. Test Stewarta o puchar gazety Anonse, wolne przejazdy na ¼ mili oraz test jazdy gokartem w alkogoglach pokazujący niebezpieczeństwo jazdy pod wpływem alkoholu. Ekipa z PIT STOP Gdynia, równocześnie rozpoczęła wirtualne wyścigi na symulatorach

Godzina 12:00
Rozpoczynamy finał konkursu na Auto Roku 2009, który trwał od stycznia na naszej stronie i został zorganizowany wspólnie z portalem alufelgi.pl. Właściciel zwycięskiego Golfa MKI, odebrał puchar oraz ufundowany przez portal alufelgi.pl kupon o wartości 5000 PLN.

Godzina 16:00
Koniec zlotu, czas wracać do domu. Nam pozostaje zebrać sprzęt i rozpocząć przygotowania do VW MANI 2010.

Podsumowanie
W tym roku padł kolejny rekord frekwencji. W VW GROUP EVENT VW MANIA 2009 udział wzięło 1500 aut oraz 10.000 ludzi. Idealna pogoda, niezapomniany klimat, liczni wystawcy prezentujący swoje produkty, demo car-y, konkursy, pokazy to kilka słów którymi możemy opisać 11 edycję VW MANI.
Czasy kameralnej imprezy na 300-400 aut dawno odeszły, a VW MANIA stała się ogólnopolskim świętem dla fanów marki. Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy swoim przykładnym zachowaniem kreują pozytywny wizerunek prawdziwego VW Maniaka.

Do zobaczenia za rok!
MK

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2021 vwmania.org