Środa, 18 maja 2022 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Untitled Document

XXIII Ogólnopolski Zlot Fanów Volkswagena - 
"VW MANIA 2008" [1 - 3 Sierpień 2008]

opracował Tomn

Zabudowa Audio i Akcesoria

Mając za sobą przegląd i wymianę materiałów eksploatacyjnych w naszym Wilczku, czas zająć się tym co sprawi radość naszym małżowinom usznym- zabudową audio.
Tym razem Mistrzem Ceremonii będzie Tomek Załęski z Dźwiękolandii. Jako znawca tematu i szef kuchni  w jednej osobie, polecił nam sprawdzone produkty z serii SONY XPLOD.

Do przygotowania potrawy będziemy potrzebować:
-ładną sztukę mięsa z WilkaJ
-radio SONY CDX-GT620U
-zestaw SONY XS-HT170SN
-wzmacniacz SONY XM-4S 2szt.
-subwoofer  SONY XS-L104P5B
-przewody
-maty wygłuszające
-porządny bezpiecznik
-laminat
-„bycze jądra”… z aluminiumJ

Czas przygotowania 7 dni.

Tomek, jako szef kuchni pozwolił sobie na odrobinę fantazji ale składniki i kompozycję  tak dobrał, żeby zachować podstawowe funkcje samochoduJ.
Bazą dania będzie system oparty na układzie dwudrożnym z przodu auta i na subwooferze zabudowanym w bagażniku. Dodatkowo w bagażniku zabudowane są obydwa wzmacniacze, tworząc z subwooferem jedną płynną bryłę. Tweetery zamocowane w fabrycznych miejscach otrzymały nowe obudowy….ach ta ułańska fantazja. Woofery zamontowano w miejscach fabrycznych. Mając do dyspozycji naprawdę niewielką przestrzeń w kuchni, wykorzystał „palniki” które naprawdę dobrze grzeją. Wzmacniacze Sony XM-4S przy niewielkich gabarytach dysponują sporą mocą. Podczas uczty zmysłów, za przekaz efektów odpowiadać będzie radyjko CDX-GT620U, odtwarzające cd, cd-rw, mp3, wma, atrap, do którego dodatkowo można podpiąć odtwarzacz mp3, iPod oraz usb. Dzięki kompletowi wyjść liniowych można sterować całym systemem audio, łącznie z subwooferem. Mimo mikrych rozmiarów bagażnika, udało się zachować pełnowymiarowe koło zapasowe i  oczywiście miejsce na koszyk piknikowyJ. Niestety ale to „spécialité de la Maison” , w wykonaniu szefa kuchni Dźwiękolandii, będzie mogło zaspokoić tylko jedno podniebienie….laureata nagrody na VW MANI 2008!!!!
Po każdym dobrym obiedzie, przychodzi czas na deser. W tym przypadku firma VALEO tak przygotowała półprodukty, że obsługa Dźwiękoladnii bez większego kłopotu mogła podać deser. Systemy BEEP & PARK oraz BEEP & PARK VISION, dostarczają kierowcy dźwiękowe i wzrokowe ostrzeżenia ułatwiające manewry parkowania. Obraz wykrytych bezpośrednio za pojazdem przeszkód oraz odległości do nich, wyświetlany jest na monitorze LCD umieszczonym w kabinie na desce rozdzielczej. Kolorowy obraz z kamery jest wyświetlany i widoczny nawet w ciemnościach. Wyświetlacz asystenta parkowania, który zamontowany jest pod radiem, przekazuje dodatkowo informacje o tym co się dzieje nie tylko za pojazdem ale również przed nim. Dzięki temu nie musimy martwić się o zderzaki w naszym małym wilczku.  Żeby nie było tego zbyt mało, to VALEO dorzuciło jeszcze jeden smaczek- SPEED VISIO.  Jest to urządzenie, które wyświetla aktualna prędkość na przedniej szybie. Dzięki temu nie musimy odrywać wzroku od drogi i zawsze kontrolujemy to co jest przed nami. Bez względu na porę dnia lub nocy, urządzenie samo dostosowuje jasność wyświetlanej prędkości na przedniej szybie. Oczywiście możemy ustawić dodatkowo sygnał dźwiękowy, który poinformuje nas o przekroczeniu  ustawionej wcześniej prędkości z jaką możemy się poruszać na danym obszarze.
Więcej informacji na temat produktów:
http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2022 vwmania.org